Združenje novinarjev in publicistov
Na ETV o medijskem zakonu natisni

Na zagorski kabelski televiziji ETV sta v ponedeljek, 20. septembra, nastopila urednik oddaje TVS Pogledi Slovenije in stalni kolumnist tednika Reporter Vinko Vasle ter novinar Reporterja Nenad Glücks, oba sta člana Združenja novinarjev in publicistov. Med drugim sta komentirala osnutek zakona o medijih, ki ga predlaga ministrica za kulturo Majda Širca, in se spraševala, ali se v Slovenijo vrača verbalni delikt. Posnetek oddaje Iz medijev za medije si lahko ogledate na tej povezavi:

etv.elektroprom.si/video...

 

Aktualno

CenzuroFillija na MMC RTV SLO

Združenje novinarjev protestira, ker MMC  noče objaviti naše izjave o politični zlorabi oddaje Ugani kdo pride na večerjo, čeprav sta jih k temu pozvala predsednik ZNP Igor Kršinar in v imenu ZNP RTV Vinko Vasle. Mimogrede: tega dne je vlogo urednika na MMC opravljal Lan Dečman, to je tisti sindikalist, ki je pomagal rušiti odgovornega urednika Uroša Urbanijo. Tako postaja bolj jasno, zakaj je vodstvo RTV opravilo politično čistko na MMC-ju : da lahko tisti, ki jih je – tako kot Dečmana – nastavila, izvajajo cenzuro.

http://www.znp.si/component/content/article/1-glavne-novice/285-politicna-zloraba-zabavno-kulinaricne-oddaje-tvs

Opomba: Cenzuro na MMC izvajajo nastavljenci generalnega direktorja RTVS Marka Fillija.

 
Intervju z Urošem Urbanijo na ETV

Zagorska televizija ETV je v torek, 7. februarja 2012 gostila izbrisanega urednika MMC RTV SLO Uroša Urbanijo, ki je spregovoril tudi o ozadjih svoje zamenjave. Pogovor je vodil odgovorni urednik ETV Igor Gošte. Posnetek intervjuja si lahko ogledate na tej povezavi:

 
http://etv.elektroprom.si/video/video_medij/Iz%20medijev%20za%20medije%20Uros%20Urbanija%2020120207.wmv


 
ZNP obsoja politično zlorabo javne TV

Združenje novinarjev in publicistov opozarja na nesprejemljivo ravnanje novinarke TV Slovenija Mojce Pašek Šetinc. Novinarka je zlorabila nacionalno televizijo za zasebne interese svojega moža Mileta Šetinca in stranke Pozitivna Slovenija Zorana Jankovića, za katero se je Šetinc s svetovanjem angažiral v volilni kampanji.

 

Preberite več ...
 
© 2007 Združenje novinarjev in publicistov.
Izdelava spletne strani: Alteralis, Matej Puntar s.p.
Vaš brskalnik ne podpira CSS-a.